Blog kategorie
Blog chmura tagów
Jakie buty dziecięce na wiosnę? - nowości w KokoLeti 3

Jakie buty dziecięce na wiosnę w KokoLeti?

 

Idzie nowe. Idzie wiosna (x400) Blog 

Idzie nowe. Idzie wiosna

Wiosna...

"Idzie nowe. Idzie wiosna. Ruszamy 19 lutego"

Pamiętacie nasze hasło, które reklamowało wydarzenie związane z wiosenną kolekcją w KokoLeti? Pewnie, że pamiętacie - przecież ruszyliśmy ledwo dwa tygodnie temu.

Wydarzenie się rozkręca, butów dla Wszystkich Maluchów przybywa, prawie codziennie dodajemy coś nowego - nowe modele butów, tabele rozmiarów, opisy, zdjęcia. Jedynie pogoda mogłaby się bardziej dostosować. No, ale prognozy mówią, że już najgorsze za nami.

Jeszcze w zeszłym tygodniu napisalibyśmy, że:

"zima jest i nic jej nie wygoni. Nie ma śniegu ale jest mróz. No nic, jest luty i tak, to w sumie powinno wyglądać. To nie wina pogody, że świat stanął na głowie i w połowie lutego wszyscy reklamują wiosnę, bo buty wiosenne sprzedają".

Jednak mamy już marzec i mówienie o wiośnie jest już jak najbardziej uzasadnione. Dlatego też publikujemy ten tekst, w którym omawiamy naszą kolekcję z butami dla dzieci na wiosnę.  Jakie nowości pojawiły się w tym roku; na co warto zwrócić uwagę; w czym najchętniej Wszystkie Maluchy będą chodzić. To wszystko możecie znaleźć w tym wpisie.

Oprócz tego, kilka słów ogólnych na temat funkcjonowania naszego sklepu internetowego, bo od czasu do czasu pojawiają się te same pytania dotyczące działanie eSklepu. 

Zapraszam do czytania.

 

Co nowego na wiosnę?

Zacznijmy od tego, że w tym roku naprawdę jest dużo nowości. To znaczy również, że dużo modeli bucików dziecięcych pojawiło się u nas po raz pierwszy. Nowości mamy od BobuxaMrugały i Emela. Obuwie dziecięce Geox w ogóle pojawiło się w naszej ofercie na wiosnę po raz pierwszy.

 

Idzie nowe... Blog Idzie nowe... Blog 

 

Nowości od Bobux'a

Pojawiły się zupełnie nowe modele butów dziecięcych z wszystkich trzech serii - Step up, I walk, Kid+.

 

Nowe modele Xplorerów: Bobux Xplorer - nowości

Tutaj nie tylko pojawiają się nowe wzory dobrze znanych paputków dziecięcych - mamy także nowy model - Xplorer Dimension.

Bobux Xplorer Dimension jest w trzech kolorach: czerwonym, szarym i czarnym.

Odznacza się przede wszystkim tym, że nie posiada charakterystycznego dla serii Xplorer paska na rzep tylko gumkę, która jest wszyta w materiał. Czyli, otwarcie bucika dla stópki malucha jest całkowicie rozciągane. Jest to bardzo wygodne i praktyczne - ułatwia jeszcze bardziej zakładanie. Buciki są oczywiście tak samo lekkie i elastyczne, jak wszystkie pozostałe paputki dziecięce Xplorer.

 

Inną nowością, którą chcemy Wam pokazać jest model Hi Dimension.

Występuje w kolorach czerwonym i szarym; w rozmiarach 22-26 (I walk) i 27-33 (Kid+). Buty te charakteryzują się przede wszystkim tym, że posiadają wyższe wykończenie w postaci kołnierza (czy też "skarpetki"). Skarpetka opina stopę dziecka w okolicach kostki. Daje to fajny efekt wizualny oraz, jak pisze producent - pomaga odprowadzać wilgoć.

 

Całą wiosenna kolekcję Bobux można zobaczyć tutaj Buty dziecięce Bobux wiosna 2018.

 

Co nowego od Mrugały?

Przede wszystkim warto zacząć od zupełnej nowości jaką jest model Pera. U nas w kolorze perla - Buciki dla dzieci Mrugała Pera perla, w rozmiarach 20-25.

Nowy kolor i nowy bucik. W całości ze skóry licowej (również wnętrze i wkładka skórzane), na małym obcasie, wiązane. Wyglądają prześlicznie i coś nam mówi, że będzie to duży hit tej wiosny.

 

Warto też zwrócić uwagę na modele Mrugała Tami oraz Mrugała Mita.

Buciki przeznaczone dla tych Młodszych Maluchów - rozmiary 19-25 - mogą z pewnością być tymi pierwszymi butami do nauki chodzenia

 • wykonane ze skóry naturalnej
 • lekkie i elastyczne
 • antypoślizgowa podeszwa
 • zapiętek stabilizujący stópkę

 

Oczywiście są tez Zwierzaki Mrugały. Tej wiosny w składzie: Jednorożec, Lew, Lisek, Kotek, Królik i Niedźwiadek. Do obejrzenia tu Zwierzaki Mrugały na wiosnę.

 

Buty dziecięce Geox na wiosnę

Pierwszy raz w naszej ofercie wiosennej są buty dla dzieci Geox. Warto podkreślić, że wszystkie modele - nawet te dla Najmłodszych Maluchów - mają oddychalną podeszwę (Geox Respira)

Geox Respira wpływa na:

 • komfort i dbałość o stopy Wszystkich Maluchów.
 • membrana zwiększa oddychalność butów
 • pot zostaje uwolniony na zewnątrz przez podeszwę, zaś wilgoć z zewnątrz nie dostaje się do środka

Zwarto zwrócić uwagę na serie Geox dla Najmłodszych Maluchów - Baby First Steps i Baby Sneakers (rozmiary 20-25 i 20-27), które odznaczają się:

 • usztywnionym noskiem buta
 • odpowiednim zapiętkiem dla podtrzymania kostki
 • łatwością zakładania/zdejmowania bucików (system Easy Fit)
 • antypoślizgową podeszwą, która absorbuje wstrząsy (Flexi System)
 • wkładką ze skóry garbowanej bez użycia szkodliwych substancji
 • Geox Respira

 

Fajnie prezentują się też trampki dziecięce Geox, które występują również w rozmiarach większych - do r. 33.

Oczywiście oprócz tego są nowe modele świecących półbutów dla dzieci. Tutaj można zobaczyć  wiosenną kolekcję butów dziecięcych Geox (jeszcze nie jest to cała kolekcja - czekamy na resztę butów).

 

Buty dziecięce Emel na wiosnę

Co z Emela? Przede wszystkim nowe Roczki. Niektóre naprawdę są prześliczne więc, jeżeli ktoś poszukuje pierwszych bucików dla Pewnego Malucha radzimy zajrzeć tutaj Roczki Emel - nowości.

 

Dla Wszystkich Dziewczynek polecamy baleriny dla dzieci Emel.

W chwili obecnej 4 nowości - czekamy na resztę. Buciki te wykonane są ze skóry naturalnej, mają antypoślizgowa podeszwę, są lekkie i wygodne.

 

Ponadto, nowe modele półbutów dziecięcych i trampek. To jeszcze nie jest całość wiosny z Emela - wkrótce powinna pojawić się reszta. 

 

Półbuty wsuwane - Mrugała i Geox

Na osobne wyróżnienie zasługują dwa modele półbutów wsuwanych. Są to Mrugała Liv (w kolorach różowym i brązowym/rudym) oraz półbuty wsuwane Geox.

Buty wsuwane (slip on) dla dzieci mogą stanowić ciekawą alternatywę na wiosnę. Łatwa i szybko się je zakłada, są lekkie i wygodne. Po raz pierwszy mamy je w naszej ofercie. Sami jesteśmy ciekawi, czy buty tego typu (slip on) przypadną do gustu Wszystkim Dziewczynkom i Wszystkim Mamom.

 

To chyba tyle jeżeli chodzi o kolekcję wiosenna. Oczywiście, nowości jest więcej - nie wymieniliśmy tutaj wszystkich - a tylko te, które z naszej perspektywy mogą budzić Waszą ciekawość.

To jeszcze nie jest cała wiosna - wciąż czekamy na pozostałe nowości. Jeżeli już się pojawią oczywiście natychmiast zamieścimy informacje na naszym fan page na Facebooku. 

 

Dalczego po wybraniu rozmiaru cena butów zmienia się?

Często dostajemy od Was wiadomości (na facebooku, telefoniczne zapytania lub w email), z takim właśnie pytaniem. Wcale się Wam nie dziwię - też bym takie pytanie miał - dlaczego buty dziecięce, które np. mają cenę 199zł, po wybraniu rozmiaru 31 kosztują 209zł?!

Otóż jest to uzależnione od rozmiaru obuwia. Niektórzy producenci (Mrugała, czasami Geox, Superfit, Primigi) uzależniają cenę obuwia od rozmiaru. Są pewne przedziały rozmiarów, które mają swoje ceny - im większy rozmiar/przedział rozmiarów, tym większa cena.

Akurat w najnowszej kolekcji w naszym eSklepie nie powinno być z tym większego problemu. Obuwie producenta Mrugała, który właśnie takie rozróżnienie cenowe posiada, występuje teraz w eSklepie zawsze, jako osobny produkt dla danego przedziału rozmiarów - czyli, np. Mrugała Suzie fox będzie 2 razy: 

 • jeden produkt - rozmiary 20-25
 • drugi - rozmiary 26-30 (wyższa cena)

Jedynie tylko kilka modeli butów Geox ma zmienną cenę w zależności od rozmiaru. Także buty dziecięce z wcześniejszych kolekcji mają takie coś w większym stopniu. Czyli, może być tak, że dwa lub więcej przedziały rozmiarów są dodane, jako jeden produkt. W takim wypadku wyświetla się cena rozmiarów najmniejszych. Dopiero po wybraniu rozmiaru, np. 26 lub 33 cena zwiększy się odpowiednio. 

 

Jaka mierzymy długości wkładek w KokoLeti?

Jak pewnie dobrze wiecie staramy się sami mierzyć długości wkładek butów dla dzieci, które można kupić w naszym sklepie internetowym. W opisie produktu (butów) na samym dole pojawia się (nie zawsze ale często) tabela z długościami wkładek.

 

karta produktu - tabela rozmiarów (blog)

(przykładowa karta produktu z zaznaczona tabelą rozmiarów)

Wychodzimy z założenia, że lepiej samemu zmierzyć buty niż polegać na tym, co podają producenci. Długości wkładek podawane przez producentów często są mylące i odbiegają od rzeczywistych rozmiarów

Dlatego namawiamy Was gorąco, aby przy dobieraniu odpowiedniego rozmiaru sugerować się naszymi długościami wkładek. Jest to szczególne ważne, gdy nie ma możliwości przymierzenia bucików podczas zakupów przez internet.

W przypadku, gdy nie ma podanej tabeli z długością wkładek najlepiej do nas zadzwonić lub napisać i zapytać o długość wkładki. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko, że buty nie będą pasowały na stopę Pewnego Malucha. Ponadto, oszczędzamy czas i pieniądze (zwrot lub wymiana to dodatkowe kilka dni i opłata za przesyłkę).

Mierzenie jednak mierzeniu nie równe. Czasami, gdy jeden but zmierzony jest przez dwie osoby wymiary mogą się różnić. Dlatego też nawet nasze tabele z długościami wkładek nie dają 100% gwarancji, że wybrany rozmiar będzie odpowiedni.

 

Jak mierzone są długości wkładek?

Mierzenie wkładek w KokoLeti możemy podzielić ze względu na rodzaj mierzonej wkładki:

 

 • wkładki wyjmowane bez zagłębień (np. wkładki w butach dziecięcych Mrugała)

Mierzona jest cała wkładka, a nie np. od wgłębienia. Wkładki są wyjmowane i mierzone miarką. Dopuszczalny jest pewien margines błędu wynikający z  subiektywnego odczytu pomiaru. W tabeli rozmiarów podane są więc wymiary całkowite wkładek.

Jak mierzymy wkładki - KokoLeti blog (Mrugała) 

(wkładka obuwia dla dzieci Mrugała)

 

Jak mierzymy wkładki - blog

(wkładka obuwia dziecięcego Geox Baby)

 

 • wkładki wyjmowane z zagłębieniami (np. w butach dla dzieci firmy Geox)

Wkładki mierzone były od zaznaczonych miejsc (wgłębień), a nie w całości. Wkładki są wyjmowane i mierzone miarką. Dopuszczalny jest pewien margines błędu wynikający z  subiektywnego odczytu pomiaru. W tabeli podane są wymiary niecałkowite wkładek. 

 

Jak mierzymy wkładki - blog 

(Geox Junior)

 

 • wkładki niewyjmowane (np. w butach Bobux)

Mierzona jest cała wkładka, a nie np. od wgłębienia. Wkładki mierzone są tzw. metodą "na słomkę".

Metoda na słomkę: odpowiednio przyciętą słomkę wkładamy do buta; słomkę przycinamy nożyczkami tak długo, aż jej długość jest taka, jak długość wkładki; mierzymy słomkę miarką.

Dopuszczalny jest pewien margines błędu, wynikający zarówno ze względu na trudność samego mierzenia, jak i na subiektywny odczyt pomiaru.

 

Na jakie jeszcze buty dziecięce z wiosennej kolekcji czekamy?

Wciąż czekamy na pozostałą część butów Emel. Zarówno Roczki, półbuty Emel na wiosnę, jak i baleriny dziecięce. Jeżeli chodzi o półbuty dla dzieci to jeszcze pojawią się buty Geox. Wszystkie półbuty Bobux i półbuty Mrugała już są dostępne. Z Mrugały będą jeszcze baleriny dla dziewczynek. I to wszystko.

 

Co z sandałami dla dzieci?

No właśnie, kiedy pojawią się sandały dziecięce. Część sandałów już mamy w magazynie a na resztę czekamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te które już są zacząć udostępniać w eSklepie - w sklepie stacjonarnym pojawią się później.

Zastanawiamy się jak to zrobić: czy już dodawać sandały do eSklepu, np. po kilka par dziennie; czy może utworzyć wydarzenie (tak jak w przypadku startu kolekcji wiosennej)? Jeżeli macie jakieś propozycje to napiszcie w komentarzu na blogu pod tym tekstem.

W ogóle, jeżeli macie jakieś uwagi dotyczące tej kolekcji to piszcie. Może czegoś Wam brakuje, może czegoś jest za dużo. Co Wam się podoba. Piszcie! Z pewnością przeczytamy Wasze opinie.

 

Komentarze do wpisu (3)

20 listopada 2018

My zdecydowanie polecamy buty Bartek które nam się sprawdziły.

6 grudnia 2018

@Ania Kasia Większość ma jakieś sprawdzone buty dziecięce dzięki czemu są to te ulubione. W naszym sklepie sprawdzają się buty dla dzieci marki Geox, Emel, Mrugała, Bobux, Superfit, Primigi i Danielki.

11 marca 2019

Baclofen Achat cialis tablets for sale Metronidazole

Newsletter
Hej! Chcesz otrzmywać informacje o nowościach, promocjach i nowych wpisach na blogu? Zostaw nam swój adres email a my zajmiemy się resztą.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl