Jak dobrać buty dla dziecka? 0
Jak dobrać buty dla dziecka?

Dopóki nasze pociechy są małe, większość czasu spędzają na leżąco, a nawet wówczas, gdy potrafią już siedzieć i raczkować wystarczy, że zaopatrzymy je w wygodne, luźne, niekrępujące ruchów skarpetki. Nic prostszego! Problem pojawia się w momencie, gdy maluszki stają na nogi i zaczynają dreptać nie tylko po domu, ale też poza nim - na spacerach, zakupach itp. W tej sytuacji niezbędne okazują się oczywiście buty. Nie bez znaczenia jednak, jakie to będzie obuwie. Biorąc pod uwagę, że rozwój stóp przypada na pierwsze kilka lat życia, ogromnie ważne jest zapewnienie im, szczególnie w tym okresie, możliwie najlepszego wsparcia i komfortu. Jak dobrać buty dla dziecka? Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Jaki rozmiar buta dla dziecka jest odpowiedni? Podpowiadamy jak dobrać dziecku buty!

Jaki rozmiar buta dla dziecka?

Pytanie o to, jak dobrać buty dla dziecka nieuchronnie pociąga za sobą kolejne, a mianowicie w jaki sposób i jaki rozmiar buta dla dziecka dopasować. I rzeczywiście nie jest to zadanie łatwe, szczególnie dla tych rodziców, którzy stają przed nim po raz pierwszy. Najłatwiejszą metodą wydaje się ta, z mierzeniem stopy przy pomocy linijki, tudzież sznurka. Wystarczy, że maluch postawi nogę na płaskiej powierzchni, a my zmierzymy odległość od dużego palca do pięty. Otrzymany wynik należy porównać z rozmiarami rozpisanymi w specjalnej tabeli, jaką oddaje do dyspozycji klientów każdy producent. Pamiętajmy, by nie poprzestawać na długości. Równie ważna jest szerokość stopy. I jeszcze jedno - jako, że dzieci szybko rosną, stopy należy mierzyć co około 3 miesiące. Wciąż jednak rozmiar, choć niesamowicie istotny, to nie wszystko. Jak dobrać dziecku buty? Jakie jeszcze czynniki uwzględnić podczas wyboru?

Jak dobrać dziecku buty?

Skoro wiemy już jaki rozmiar buta dla dziecka jest tym właściwym dla naszej pociechy, sprawdźmy co jeszcze jest ważne podczas wybierania obuwia. Jak dobrać buty dla dziecka? Bez wątpienia istotna jest wysokość cholewki. Dla dzieci, zwłaszcza w okresie nauki chodzenia najlepsze są buciki sięgające nieco ponad kostkę. Natomiast jeśli chodzi o ich czubek, dobrze aby był dość wysoki i nieco szerszy niż rozstaw stopy, tak, by malec mógł swobodnie poruszać palcami. Kolejną rzeczą jest podeszwa. Podeszwa dziecięcych butów powinna być giętka, elastyczna i antypoślizgowa. Wreszcie, co do sposobów zapinania obuwia, w przypadku małych dzieci dużo praktyczniejsze od modeli wiązanych na sznurowadła są te, na rzepy.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
Sklep internetowy Shoper.pl