Jakie kapcie do przedszkola? 0
Jakie kapcie do przedszkola?

W momencie, w którym dziecko zaczyna uczęszczać do przedszkola rodzice muszą zająć się organizacją tzw. wyprawki. Prócz plecaczka, kredek, flamastrów, bloków do rysowania, rzeczą niezbędną są kapcie. Dla przedszkolaka, który pół dnia spędza w ruchu - stoi, chodzi, biega odpowiednie obuwie jest bardzo ważne, ponieważ w dużej mierze przekłada się na jego komfort, a nawet zdrowie. Stąd warto rozejrzeć się wśród dostępnej obecnie na rynku oferty i dokładnie zastanowić się nad kapciami dla dziecka do przedszkola. Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Jakie kapcie do przedszkola będą odpowiednie?

Kapcie dla dziecka do przedszkola

Wybór odpowiednich kapci dla dziecka do przedszkola odgrywa ważniejszą rolę w prawidłowym rozwoju dziecka, niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Między 3 a 5 rokiem życia wciąż niejako kształtuje się ostateczny profil stóp, w związku z czym nadal pozostają one podatne na wszelkiego rodzaju schorzenia i deformacje, spośród których najpopularniejsze jest omawiane już na blogu płaskostopie. Do tego dziecięce stópki wykazują tendencję do pocenia. Nie możemy też zapominać, że maluchy właściwie nieustannie są w ruchu, trudno im w spokoju wysiedzieć choćby kilka minut. W gronie rówieśników, otoczeni najrozmaitszymi zabawkami, uczestniczący w grach ruchowych ciągle chodzą - na nogach i na czworaka, biegają, siadają, leżą, turlają się itd. Wszystko to tylko potwierdza jak istotne jest dopasowanie właściwych kapci dla przedszkola. Wobec tego, jakie kapcie do przedszkola kupić swojej pociesze?

Kapcie dla przedszkolaka

Odpowiedź na pytanie tytułowe, czyli: „Jakie kapcie dla przedszkolaka?” zacznijmy może od sposobu zapinania. Istnieją trzy podstawowe rodzaje zapięcia stosowane w przypadku obuwia dziecięcego przeznaczonego do użytkowania wewnątrz. Otóż, kapcie dla przedszkolaka mogą być wiązane na sznurowadła, zapinane na klamerki lub zapinane na rzepy. Zdecydowanie najlepszą, najbardziej praktyczną i najprostszą z punktu widzenia maluchów opcją są modele na rzepy. Równie istotna jest podeszwa, która z jednej strony musi amortyzować, z drugiej być giętka i elastyczna, by nie unieruchamiać stopy w czasie aktywności. Prócz tego, kapcie dla dziecka do przedszkola powinny być przewiewne, wykonane z oddychającego materiału. Dobrze, aby dodatkowo posiadały otwory wentylujące. W końcu, istotnym elementem jest tzw. zapiętek - ten ma być nieco podwyższony, lecz nie za sztywny.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
Sklep internetowy Shoper.pl