Pierwsze buty dla malucha 0
Pierwsze buty dla dziecka

Pierwsze buty dla malucha – jakie wybrać?

Niewątpliwie wszyscy rodzice czekają na pierwsze kroki swojego dziecka. Jest to moment mający w sobie coś z mistycyzmu. Pierwsze kroki sprawiają, że Pewien Maluch staje się samodzielny ruchowo, dzięki czemu może wyznaczać kierunki podróży zarówno wewnątrz naszego domu, jak i w świecie zewnętrznym. A wyjście na zewnątrz nasuwa Wszystkim Rodzicom pytanie o pierwsze buty. Jakie kupić? Jakie powinny być? Jakie są wygodne i bezpieczne? Na szereg pytań związanych z tymi kwestiami znajdziecie odpowiedzi w niniejszym artykule, który przygotowaliśmy z naszym nowym partnerem – Falmedem, ośrodkiem rehabilitacyjnym w Przeźmierowie, który prowadzi również zajęcia grupowe dla niemowląt – Klub Malucha."

 

Noszenie bucików w domu przez Malucha, czy to dobry pomysł?

Falmed sugeruje rodzicom (my też jesteśmy zwolennikami takiego podejścia i takie rozwiązanie proponujemy Wszystkim Rodzicom; zasada: "najlepsza jest bosa stopa"), aby niemowlęta w przestrzeni domowej miały gołe nóżki, w tym również stópki. O tym dlaczego jest to istotne, możecie przeczytać w ich artykule, w którym poruszają temat stópek maluchów. Dla chodzących niemowląt również nie warto wydawać pieniędzy na kapcioszki do użytku domowego. Jeśli duża część podłogi jest śliska, to warto rozważyć zakup dedykowanych do tego skarpetek antypoślizgowych (są dostępne w naszym sklepie). 

Filozofia bosej stopy, którą my również podzielamy, czego dajemy wyraz w oferowanym obuwiu dla maluchów, zwraca przede wszystkim uwagę na fakt, iż podeszwa nawet najcieńszych bucików do użytku domowego nie jest unerwiona. Uniemożliwia to lub w najlepszym wypadku bardzo utrudnia Maluchowi, zbieranie doświadczeń sensorycznych. Również negatywnie wpływa na fizjologiczny rozwój stopy, przez co nie będzie on mógł w równym stopniu obciążać całej stópki, palców, pięty oraz lewej i prawej krawędzi. Chęć do obciążania całej stopy uczące się chodzić niemowlęta przejawiają właśnie w taki sposób.

Odradzając wam kupno butów do użytku domowego, zalecamy jednocześnie, aby dokonać takiego zakupu wtedy, gdy będziemy wychodzić z dzieckiem na zewnątrz. Obuwie zabezpieczy stópkę przed warunkami zewnętrznymi.

 

Jak dobrać rozmiar buta do stópki dziecka?

Wszyscy Rodzice Starszych Dzieci dobrze wiedzą, w jakim tempie potrafi rosnąć stópka Pewnego Malucha. Mając to na uwadze, kupujemy zawsze rozmiar większy. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule o mierzeniu stopy i właściwym doborze butów dla dziecka.

W KokoLeti korzystamy z profesjonalnych miarek i bazujemy na naszym doświadczeniu - wiemy, które z nich zaniżają, a które zawyżają rozmiar oraz jak wypadają rozmiarówki poszczególnych producentów. Stosujemy metodę na słomkę (za pomocą tej metody mierzymy wkładki, które nie są wyjmowane), a także mierzymy obie stópki Malucha. Zwracamy naszym klientom uwagę na regularne mierzenie stópki dziecka. Gwarantujemy wam dobranie odpowiedniego rozmiaru bucika do każdej stópki. Ponadto, Drużyna Pewnej Mamy mierzy długości wkładek we wszystkich nowych modelach butów, które pojawiają się w naszym sklepie internetowym. Pomiary te umieszczamy w postaci tabelek w opisach poszczególnych butów.

 

Fizjoterapeutyczne aspekty dobrego buta

Na grupowych zajęciach w Klubie Malucha, doktor Faliszewski (Falmed) zwraca uwagę przede wszystkim na aspekt wizualny – buty muszą się podobać rodzicom. Czas, kiedy to tylko i wyłącznie rodzice decydują o tym, jakie buty będzie nosiło dziecko, jest ściśle ograniczony. Z naszego doświadczenia wynika, że kończy się szybciej niż Pewien Tata i Pewna Mama się spodziewają. Dlatego należy z tego korzystać! Przy pierwszych butach rodzice mają ten komfort i decydują samodzielnie o wyglądzie pierwszych kupionych butów dla niemowlaka.

W naszej ofercie butów dla malucha znajdziecie wiele rozwiązań, od trzewików przez półbuty a na lekkich sandałkach kończąc, co gwarantuje, że dobierzemy pasujące buciki nawet do najbardziej wybrednych gustów. Wspólną cechą wszystkich proponowanych przez nas modeli jest to, iż spełniają one wymogi określone poniżej przez Falmed.

 

Jakie zapięcie buta – rzep czy sznurowadła?

Jeszcze do niedawna moglibyśmy rozpatrywać to w ramach dylematu komfort i wygoda (rzepy) kontra stabilność stopy i stawu skokowego (sznurowadła). Falmed zwraca uwagę na fakt, iż lepszą stabilność gwarantują buty sznurowane, i to najlepiej w 4 punktach. Jednakże w ofercie KokoLeti znajdziecie buty wykonane z najlepszej jakości materiałów, nierzadko będące rękodziełem.

Od jakiegoś czasu obserwujemy wśród producentów trend idący w kierunku większej ilości modeli na rzepy. Duża dbałość o szczegóły, charakteryzująca obuwie, które proponujemy, gwarantuje, iż również rzepy spełnią wymóg odpowiedniej stabilizacji stopy i stawku skokowego. Doktor Faliszewski, który oglądał proponowane przez nas buty dla malucha zapinane na rzepy, udziela im swojej rekomendacji w zakresie stabilizacji stawu skokowego i stópki.

 

Właściwy czubek bucika dla niemowlaka

Ze względu na niestabilny chód niemowląt do 2 roku życia, które dopiero zbierają doświadczenia w tym zakresie, Falmed zaleca, aby buciki miały zabudowany przód. A jeśli koniecznie chcą Państwo kupić otwarte sandałki, to pomożemy wam w doborze modelu o rozmiar większego lub też z szerszym i dłuższym czubkiem. Ma to na celu zabezpieczenie paznokci i koniuszków palców przed bolesnym wydarzeniem.

Równie istotne jest, aby czubek był lekko zadarty, co pozwoli nam pobujać butem po położeniu go na płaskiej powierzchni. Zadarty czubek prawidłowo pracuje ze stopą, sprawiając, że lepiej odbija się ona od podłoża. Czubek buta nie powinien również być nadmiernie giętki. Taki wyginający się w kąt prosty jest z pewnością za miękki. Obuwie przez nas oferowane, wykonane w większości z naturalnych surowców, spełnia kryterium określone przez doktora Faliszewskiego – wyginania się w 1/3 i postawienia wyraźnego oporu przy takim teście. Pomaga w tym stosowany w większości modeli butów dla maluchów Flexy System.

 

Cholewka buta – na co zwrócić uwagę 

Pierwsze buty powinny mieć cholewkę ustawioną pod kątem prostym względem podeszwy. Mamy na myśli premierowe obuwie dla Maluchów w wieku 12-14 miesięcy. Falmed sugeruje, aby po drugim roku życia była już ona delikatnie pochylona do przodu. Daje to pewność właściwej i dostosowanej do wieku dziecka stabilizacji pięty.

Dobry but powinien być umiarkowanie twardy, a także miękki, aby zbytnio nie obciążać stópek dziecka. Wykonanie oferowanego przez nas obuwia z naturalnej skóry i innych przyjaznych skórze materiałów, gwarantuje lekkość i komfort.

 

Buty dla maluchów – jakie wybrać?

Nie ma co ukrywać, wybór pierwszych butów dla dziecka jest zadaniem nie tylko trudnym, ale i odpowiedzialnym. Trzeba dobrać odpowiedni rozmiar, zwrócić uwagę na aspekty zdrowotne (fizjoterapeutyczne) buta, no i jeszcze buciki muszą się podobać Pewnym Rodzicom. Mam nadzieję, że ten wpis choć trochę pomoże Wam w tej decyzji. Zawsze też możecie przyjść dla nas po poradę, zadzwonić lub napisać. Zawsze postaramy się pomóc i odpowiednio doradzić. Sądząc po ilości pozytywnych komentarzy chyba nie wychodzi nam to najgorzej ;)

Wracając do pytania - jakie buty wybrać dla malucha - to po zapoznaniu się z tym wpisem, gdy już wiecie, na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę, możecie zajrzeć do naszego sklepu do sekcji z butami dla maluchów: kokoleti.pl/buty-dla-malucha. Wszystkie znajdujące się tutaj buty są odpowiednie, jako pierwsze (również drugie) buty i mają rekomendacje doktora Faliszewskiego z Falmedu. A tutaj tylko pokrótce przedstawimy nasze najpopularniejsze serie butów dla malucha.

Emel Roczki

Buty Emel Roczki

Co tu dużo mówić, tej serii bucików dla maluchów chyba nie trzeba szerzej przedstawiać. Niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród Wszystkich Rodziców i Wszystkich Maluchów. Co je wyróżnia? 

  • elastyczna podeszwa
  • wzmocniony zapiętek
  • oryginalny wygląd
  • ręczne wykonanie i najwyższej jakości materiały

Roczki to obuwie profilaktyczne wyróżnione znakiem Zdrowej Stopy. Oprócz trzewików (wiązane, na rzepy) produkowane są też sandałki i baleriny oraz modele z obcasem Thomasa.

 

Biomecanics Biogateo

Biomecanics Biogateo

Buty Biomecanics Pierwsze Kroczki, to seria Biogateo która charakteryzuje się tym, że poprawia równowagę i stabilność podczas pierwszych kroków dziecka (min. dzięki bocznym stabilizatorom - wyłączny patent firmy Biomecanics). Dzięki temu dziecko poczuje się bardziej bezpiecznie. Buty są elastyczne i stabilne, z szerszą podstawą, która daje dziecku większą pewność ruchów stopy. Wzmocniona pięta i boczne stabilizatory oraz zabezpieczony nosek chronią stopę przed urazami bez uciskania stopy malucha. Podeszwa butów na tym etapie musi być bardzo elastyczna, ponieważ stopa przyjmuje różne pozycje i musimy pozwolić jej na pełną mobilność, sprzyjając w ten sposób ich prawidłowemu wzrostowi. Obuwie Biomecanics Biogateo stworzone jest, aby pierwsze kroki Wszystkich Maluchów były wygodne i stabilne. Zaprojektowane przy udziale pediatrów i naukowców (współpracują z Instytutem Biomechaniki IBV z Walencji), gwarantują komfort i zdrowy rozwój dziecięcych stóp.

 

Superfit Flexy

Buty Superfit Flexy

Kolejne buty typu Pierwsze Kroczki, które znakomicie się sprawdzą podczas nauki chodzenia oraz już na późniejszym etapie. Właśnie z myślą o najmłodszych maluchach zastały zaprojektowane i wykonane. Wyróżniają się bardzo elastyczną podeszwą, która ma specjalne strefy flex - dzięki temu dziecko czyje się tak, jakby chodziło boso.

 

Geox Tutim

Buciki Geox Tutim

Buty do nauki chodzenia od Geox'a. Pojawiły się u nas na wiosnę i od razu zdobyły swoich zwolenników. Lekkie i giętkie świetnie sprawdzają się przy raczkowaniu (zabezpieczony przód i tył).

 

Geox First Steps

Pierwsze Kroczki trzewiki Geox ciemny róż

Trzewiki z serii Pierwsze Kroczki firmy Geox. Lekkie, z elastyczną podeszwą, która wyposażona jest w membranę Geox Respira (oddychalność), Flexy System (zwiększa elastyczność), Softly Cushioned (odpowiada za amortyzację).

Oprócz tych popularnych serii butów dla malucha mamy też buty Superfit i Primigi Pierwsze Kroczki. Tak więc wybór jest dość spory. Wszystkie buciki z kategorii butów dla malucha mają rekomendacje doktora Faliszewskiego, z czego bardzo jesteśmy zadowoleni. Na koniec pytanie - czy macie jakieś swoje ulubione pierwsze buty dla malucha? Napiszcie w komentarzu, co to za buty i dlaczego właśnie te, a nie inne.

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
Sklep internetowy Shoper.pl